czwartek, 18 lipca 2013

Prognoza na 19 lipca 2013

Tak się pięknie składa, że przez cały ostatni tydzień warun dopisuje idealnie i udało się pływać trzy razy, a na jutro również jest w miarę dobra prognoza. Prognozowana wysokość fali to 1,5m przy okresie 5s i dosyć silnym wietrze z pn-zach, swell zerowy. Tłumacząc to na ludzki spodziewamy się podobnych warunków jak 14 i 16 lipca kiedy to przewalały się głównie typowo bałtyckie fale wiatrowe tzw. kaszankowe, z raz na jakiś czas czymś konkretniejszym, ale nam to wystarcza. Nieduże fale są idealne do szlifowania techniki i ćwiczenia takich trików jak forward spin, za którego ostatnio ostro się zabraliśmy. 

Poniżej printscreen z prognozy falowania. Niebawem postaramy się utworzyć post tłumaczący laikom i początkującym jakie parametry bierzemy pod uwagę i na co mają wpływ. Dzisiejsza prognoza w zestawieniu z prognozą na 11 lipca, kiedy to panowały iście bajkowe warunki jak na nasze morze, będzie dobrym materiałem poglądowym i tematem do porównań, ale to zostawiamy na kolejny post. 

P.S. czas na który sprawdzamy pogodę to nie żadna 5 PM tylko autentyczna piąta rano. W wodzie będziemy już o 4, wschód słońca planowany na godz. 4:34, pogoda ma być ładna więc szykuje się piękny sunrize na horyzoncie :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz